Leállás jön az OTP-nél, órákig nem működik majd a kártyás fizetés sem
Sem online, sem üzletekben nem tudnak majd vásárolni az OTP ügyfelei egy közelgő rendszerfejlesztés miatt.
Sem online, sem üzletekben nem tudnak majd vásárolni az OTP ügyfelei egy közelgő rendszerfejlesztés miatt.
Százasával érkeztek a jelzések vasárnap, hogy nem sikerült a vásárlás, akár a sarki boltban, akár online. Délutánra elvileg megoldották a dolgot.
A legfrissebb vizsgálatok arra utalnak, hogy az életmód változásával a költekezés hatásai is módosulnak: míg korábban a készpénz mint fizikai létező odaadása okozott stresszt, most már a digitális fizetést követő értesítő.
Az egy évvel korábbi, olimpiamentes hétvégéhez képest több mint negyedével lőtt ki a párizsi kisvállalkozások árbevétele.
A többség 80-320 ezer forint között költene, és nem készpénzzel fizetne. A legnépszerűbb úti célok Horvát- és Olaszország. Legalábbis az utazni szándékozó 40 százaléknál.
Az új fizetési rendszerről a jegybank alelnöke számolt be.
Egy kis tervezéssel és tudatossággal rohanás, idegeskedés és pazarlás nélkül is meg lehet oldani az ünnepeket. Ha új szokásokat vezetünk be a családba vagy megfogadunk pár ötletet, akkor nemcsak nyugodtabb, de zöldebb is lehet a karácsonyunk.
Készpénzzel, kártyával vagy telefonnal szeretünk inkább fizetni? Milyen félelmeink vannak az utóbbival szemben, és van-e ezeknek a félelmeknek bármi alapja? Fizetési szokásairól kérdeztük az utca emberét, a válaszokat pedig az OTP Bank szakértőjével vitattuk meg.
Mik a legfontosabb dolgok, amikre utazás előtt és alatt is érdemes figyelni? Újságírónk szubjektív listát készített arról, mit tegyünk vagy épp ne tegyünk azért, hogy biztosan jó élményekkel teli legyen a nyaralás.
Magyarországon bő két éve elvileg minden üzletben tudunk kártyával fizetni, de vajon tényleg megvagyunk anélkül, hogy készpénzt hordanánk magunkkal? Egy hónapig teszteltük, eközben volt nyaralás, kirándulás, színházba, étterembe is mentünk, értek minket kellemes és negatív meglepetések egyaránt.
Jól vizsgázott tavaly is a magyar bankrendszer a jegybank legújabb jelentése szerint. Sok újításra lehet a közeljövőben számítani, többek között az azonnali fizetési rendszer értékhatárának megduplázására és újabb biztonsági intézkedésekre, kiszűrendő a csalásokat. A Magyar Nemzeti Bank élénkebb versenyt akar látni, jelenleg több ezer forint eltérés lehet az ügyfelek által ugyanazon szolgáltatásokért megfizetett díjakban.
Szerda dél óta informatikai problémával küzdenek a szakemberek a rendszerben, amely a Spar kártyás tranzakcióit bonyolítja.
A magyarok harmada készül idén külföldre, legtöbbjük a bankkártyáját is viszi magával, sokan okoseszközzel is szívesen fizetnek. A külföldi terep azonban ebből a szempontból is eltérő lehet.
Amilyen természetes a bankkártyás fizetés egy benzinkúton, áruházban vagy gyorsétteremláncban, olyan ritka egyes szolgáltatások esetében. Hiába a digitalizáció és a koronavírus-járvány hatásai, még mindig nem túl gyakori, hogy a fodrásznál, a kozmetikusnál vagy a masszőrnél kártyával fizessünk. Pedig a nekünk nyilatkozó szépségiparban dolgozó vállalkozók szerint több előnye is van annak, ha ez a lehetőség adott. A nagyobb bevétel csak egy ezek közül.
Mindenkinek a fejében megvannak azok a szakmák, ahol még mindig természetes, ha csak készpénzt fogadnak el. De mégis mitől ne lehetne kártyával fizetni a piacon, a festőnél vagy a masszőrnél? A mai korszerű – és egyre olcsóbb – technikáknak köszönhetően nem lehetetlen elvárás, hogy a kereskedelem és a gazdaság minden szegmensében tudjunk kártyával fizetni. Cikkünkben a pro és kontra érveket járjuk sorba érintett kereskedők és szolgáltatók véleményein és tapasztalatain keresztül.
A bank szerdán leállásra figyelmeztetett, de annak hajnali ötre a tervek szerint véget kellett volna érnie. Volt, aki nyolc óra után sem tudta használni a bankkártyáját.
Az OTP Mobil friss, fizetési szokásokat vizsgáló reprezentatív felmérése szerint a helyszíni fizetés során a magyarok 62 százaléka a bankkártyás – vagy az arra épülő mobilos, órás – fizetést tartja a legegyszerűbb megoldásnak. Az is kiderült, miért mondanak le egyre többen itthon is a készpénzhasználatról.
A Mastercard által az idén másodszor, - ezúttal hét közép- és kelet-európai ország adatai alapján - összeállított Digitális Fizetési Index 56 pontos átlagértékénél Magyarország kettővel többet kapott. Az egy évvel korábbi összpontszámnál pedig 7-tel ért el magasabb értéket, elsősorban a digitális fizetési infrastruktúra fejlődésének köszönhetően. Ugyanakkor az elektronikus lehetőségekről meglévő tudás és azok használata még hagy maga után kívánnivalót.
Egyre több lehetőség nyílik a különféle digitális fizetési megoldásokra Magyarországon, viszont a magyarok ezekről semmivel se tudnak többet, mint egy évvel ezelőtt, és bár többet használják a lakosok ezeket a lehetőségeket, a digitálisan fizetők száma nem nő: az kártyázik csak, aki eddig is kártyázott, az idősek, alacsony végzettségűek pedig egyre inkább leszakadnak.
Tervezett karbantartásra kerül sor a K&H-nál.